Granty dla twórczych organizacji!

Ruszył nabór ofert do kolejnego konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych z obszaru kultury, przygotowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi.Jest to otwarty konkurs na wsparcie realizacji projektów z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Dla stowarzyszeń i fundacji przewidziano prawie 1,5 mln złotych ( 1 mln 468 tys. ).

Środki w roku 2021 na projekty związane z kulturą są jednak takie same jak w zeszłym roku, bo nadal obowiązują podpisane umowy wieloletnie z kilkoma organizacjami.

- Zapraszam szczególnie nowe organizacje, które od niedawna działają w Łodzi, bo naprawdę warto postarać się o kreatywne pomysły. Tym bardziej, że wiele fundacji czy stowarzyszeń z ogromnym już doświadczeniem udowodniło jak bardzo Państwa zaangażowanie i pomysłowość rozwijają kulturę i edukację kulturalną w Łodzi i naprawdę warto iść drogą tych, którzy już działają w mieście. Dziękuję przy tej okazji wszystkim ludziom kultury z organizacji pozarządowych za Państwa pracę na rzecz mieszkańców i cieszę się, że możemy Was wspierać. I życzę szczęśliwego, twórczego Nowego Roku, bez pandemicznych ograniczeń.- powiedziała wiceprezydent Małgorzata Moskwa - Wodnicka.

Priorytety konkursowe:

Obszar I: Wydarzenia artystyczne

Obszar II: Działania z zakresu edukacji kulturalnej i animacji społeczno-kulturalnej

Obszar III: Wspieranie twórczości amatorskiej

Obszar IV: Wymiana dorobku, informacji i doświadczeń z zakresu kultury

Obszar V: Ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Każdy oferent może złożyć maksymalnie dwie oferty w konkursie. Termin realizacji zadań: od 15 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. Termin składania ofert upływa 18 stycznia 2021 r. o godz.15.00.

Ogłoszenie o konkursie: https://bip.uml.lodz.pl/ostatnio-dodane/artykul/otwarty-konkurs-ofert-w-formie-wsparcia-realizacji-zadan-publicznych-w-zakresie-kultury-sztuki-ochrony-dobr-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-na-rok-id38310/2020/12/22/





 

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni