Firmy pomagają w walce z koronawirusem w Łodzi

Firmy z regionu szyją maseczki dla łódzkich domów pomocy społecznej oraz ośrodka pomocy społecznej. Przekażą je bezpłatnie.

Pierwsze prace w szwalni firmy AWI.
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Jedna firma dała włókninę, druga gumki, inna szwalnię, kolejna zapłaciła za materiały, a agencja marketingowa pomogła im połączyć siły. W ten sposób uda się uszyć maseczki dla opiekunów seniorów w łódzkich domach pomocy społecznej oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, którzy pomagają m.in. przy dowożeniu posiłków do domów starszych, niesamodzielnych łodzian. Około 4 tysięcy maseczek powinno trafić do DPS i MOPS już w piątek. 

- Wszystko zaczęło się od firmy Afix, właściciela Bazaru Głuchów, który rozdawał rękawiczki jednorazowe dla swoich najemców. Zaczęła zastanawiać się, co może zrobić więcej. I tak pojawił się temat maseczek. Okazało się, że my znamy producenta agrowłókniny Geocover. Sprawdziliśmy grubość i przepuszczalność materiału. Stwierdziliśmy, że włóknina powinna być dobra do szycia maseczek, które dają pierwszą ochronę dla opiekunów w DPS i MOPS. Afiks ma zaś zaprzyjaźnioną szwalnię - producenta koszul AWI. Udało nam się też skontaktować z producentem gumek, który sprzeda ją nam po bardzo atrakcyjnej cenie - mówi Katarzyna Baranowska, z agencji marketingowej Twoja Baza. 

W ten sposób we wtorek 17 marca bele włókniny przyjechały do szwalni i dziś rozpoczęło się szycie maseczek. W piątek powinny trafić już do DPS oraz łódzkiego MOPS. 

- Zabezpieczamy naszych pracowników w środki ograniczające zakażenie koronawirusem: rękawiczki, maseczki czy płyny do dezynfekcji. Ale pamiętajmy, że mamy prawie 1000 pracowników MOPS oraz ponad 1200 osób opiekujących się mieszkańcami domów pomocy społecznej. Potrzeby są ogromne. Dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za taki dar serca w tym trudnym czasie - mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi. 

Darczyńcy są bardzo skromni. 

- Tylko tyle możemy zrobić - mówią jednym głosem. 

Inicjatorzy przedsięwzięcia to:

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni