Do 15 września br. trwają zapisy na semestr zimowy 2023/2024 Akademii Kreatywnego Seniora

Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć przygodę ze sztuką, dlatego zapraszamy wszystkie osoby po 55. roku życia na zajęcia Akademii Kreatywnego Seniora działającej przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zapisy na semestr zimowy roku akademickiego 2023/2024 trwają do 15 września br.

Spróbowanie swoich sił w malarstwie, doskonalenie umiejętności rysunku, realizacja tkanin czy tworzenie wyjątkowych ilustracji jest teraz w zasięgu ręki. W ramach Akademii Kreatywnego Seniora proponujemy aż 90 godzin zajęć w ciągu semestru, realizowanych pod okiem prawdziwych pasjonatów - nauczycieli akademickich Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W programie oprócz zajęć praktycznych znajdą się także inspirujące wykłady z historii sztuki, tkaniny i designu.

Nasz program dostosowany jest zarówno do potrzeb entuzjastów dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką, jak i do doświadczonych twórców. W przypadku zróżnicowanych umiejętności uczestników dostosowujemy tempo nauki do poziomu zaawansowania i indywidualnych potrzeb. Ponadto, pracując w niewielkich, maksymalnie 20-osobowych grupach stawiamy na pracę w relacji mistrz - uczeń, szczególnie w przypadku bardziej zaawansowanych projektów.

Czas spędzony Akademii Kreatywnego Seniora to także szansa na nawiązanie nowych znajomości. Nasze zajęcia są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnego odkrywania pasji z osobami o podobnych zainteresowaniach, co często przeradza się w długotrwałe relacje.

Serdecznie zapraszamy!

Najważniejsze informacje:

Termin zapisów: 4-15 września 2023 r. (Uwaga! O kolejności zgłoszeń decyduje data wpływu otrzymanej płatności za zajęcia).
Termin zajęć: październik 2023 r. - styczeń 2024 r. (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych i przedpołudniowych)
Miejsce zajęć: zajęcia odbywają się stacjonarnie. Większość zajęć odbywa się w budynku głównym ASP (ul. Wojska Polskiego 121, Łódź). Część wykładów będzie odbywała się w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15).
Koszt zajęć: opłata za uczestnictwo (66 godzin zajęć praktycznych i 24 godziny wykładów - łącznie 90 godzin lekcyjnych) wynosi 430 zł za cały semestr. Opłata wnoszona jest jednorazowo podczas zapisywania się na zajęcia AKS.

Uwaga! Istnieje również możliwość uczestniczenia w samych wykładach Akademii Kreatywnego Seniora. W tym przypadku opłata wynosi 80 zł za cały semestr i obejmuje pełen cykl wykładów AKS (24 godziny lekcyjne).

Więcej informacji i program zajęć:
www.asp.lodz.pl/index.php/pl/aks-aktualnosci/4081-zapisy-na-semestr-zimowy-roku-akademickiego-2023-2024

Kontakt: tel. 42 25 47 610, seniorzy@asp.lodz.pl

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku „Letnie harce w Ogrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 30 sierpnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni