Dlaczego warto iść na wybory?

- Najbliższa niedziela jest bardzo ważnym dniem dla Łodzi – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Dla samorządowców to niezmiernie istotne, kto zostanie wybrany prezydentem Polski. Kluczowe jest samo pójście na wybory i oddanie głosu zgodnego z własnym sumieniem. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał kandydat z doświadczeniem samorządowym. Łodzianie chcieliby, aby prezydent kraju zrobił jak najwięcej dla dobra i rozwoju naszego miasta – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

- Chciałabym zaapelować do najmłodszego pokolenia Polaków: Pójdźmy na wybory – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

- Często młodym ludziom wydaje się, że ich głos jest bagatelizowany. Statystyki pokazują, że tylko 30% z nich idzie na wybory. Udowodnijmy w niedzielę, że jesteśmy silną i poważną grupą wyborców. Nasze postulaty, związane z naszą przyszłością, muszą być wysłuchane  – dodała przewodniczą Antonina Majchrzak.  

Jeśli wyborcza frekwencja w Łodzi wyniesie powyżej 60 proc. będziemy mogli skorzystać za darmo lub za symboliczną złotówkę z wielu atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i spółki.

Do akcji przyłączyły się m.in. EC1, Ogród Botaniczny, zoo, Aquapark Fala, łódzkie muzea oraz MPK.

- Drodzy łodzianie, serdecznie apelujemy o to, abyście w najbliższą niedzielę poszli na wybory i oddali swój głos – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Radni wierzą, że mieszkańcy naszego miasta dokonają właściwego wyboru. Niektórzy mówią, że nie chodzą głosować, ponieważ ich to nie dotyczy i nie interesują się polityką. Jednak to politycy kształtują naszą codzienność, mają wpływ na wysokość podatków i cen w sklepach.

W niedzielę musimy zdecydować, czy chcemy tego państwa, które mamy obecnie. Aktualnie jest ono marginalizowane, nie wszystko funkcjonuje w nim w sposób demokratyczny. Urząd prezydenta powinien sprawować polityk, który jest demokratą i będzie nas godnie reprezentować na arenie międzynarodowej. Wybierzmy w niedzielę sercem i zgodnie z własną ideologią – dodała radna Agnieszka Wieteska.

Zobacz również:

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Warsztaty ogrodnicze "Jadalne rośliny ozdobne" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniach 08.07.2025 r. (wtorek) o godz. 11.30 i 10.07.2025 r. (czwartek) o… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni