Cztery lata bez Caracali, cztery lata pustych obietnic

O problemach Wojskowych Zakładów Lotniczych.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

- Dziś mijają cztery lata od zerwania przez rząd Prawa i Sprawiedliwości kontraktu na produkcję śmigłowców w Łodzi – powiedział Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej.

- Polskie wojsko straciło szansę na 50 nowoczesnych helikopterów, a Łódź na nowe miejsca pracy. Działacze PiS-u wiele obiecywali. Antoni Macierewicz mówił nawet o budowaniu śmigłowców na Ukrainie. Zamiast 50-ciu nowych śmigłowców wojsko polskie posiada obecnie tylko 4. W lakierni w zastępstwie helikopterów malowane są ciężarówki – dodał radny Mateusz Walasek.

- Załoga Wojskowych Zakładów Lotniczych ma poważny problem – powiedział Sylwester Pawłowski, radny Rady Miejskiej.

- Nie da się remontować śmigłowców pustymi obietnicami. Przyszłość WZL stoi pod znakiem zapytania. Chciałbym, aby jego potencjał ludzki oraz zaplecze techniczne było maksymalnie wykorzystywane. Powinniśmy czerpać z Łodzi to, co jest w niej najlepsze. Zapowiadana rekonstrukcja rządu może spowoduje nowe spojrzenie na nasze miasto i Wojskowe Zakłady Lotnicze. Panie ministrze Błaszczak, panie premierze Morawiecki, Łódź nadal czeka podkreślił radny Sylwester Pawłowski. 

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku "Roślinni podróżnicy"

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 25 października (sobota). na kolejne spotkanie w… więcej

Festiwal Jesieni w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi serdecznie zaprasza na jesienne święto w plenerze! Już 19… więcej

Formowanie drzew w sztuce Bonsai - warsztaty w Łódzkiej Palmiarni

Mateusz Raczyński

Palmiarnia wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty, które odbędą się już w… więcej

Spacer przyrodniczy „Kolory jesieni” w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 12 października o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni