Brąz w drużynie

Reprezentant UKS Orientuś Łódź Tomasz Rzeńca zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w bułgarskim Velingradzie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację. Łodzianin biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety szesnastolatków, w której startowali również Stanisław Drapella (Harpagan Gdańsk) i Filip Wodzicki (Śląsk Wrocław) ukończył wymagającą, górzystą trasę na trzecim miejscu w gronie zespołów z 26 państw.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Mistrzami Europy w tej kategorii wiekowej zostali Czesi, a srebrne medale przypadły Szwajcarom. Tomek, którego trenerem jest starszy brat Piotr Rzeńca był bliski zdobycia medalu również w indywidualnym biegu sprinterskim, w którym zajął czwarte miejsce w stawce 96 zawodników, tracąc na prawie 3-kilometrowej trasie zaledwie 9 sekund do podium. Medal Tomka jest już szóstym w rodzinnej kolekcji Rzeńców, starsi bracia stawali bowiem na podium mistrzostw Europy w latach 2012-17. Najmłodszy z rodziny debiutował dopiero w tej imprezie dla zawodników liczących 15-18 lat, dlatego też ma realną szansę powiększyć swój medalowy dorobek w kolejnych startach. W Bułgarii startował również drugi z zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Orientuś - Antoni Trzeciak, który zajął 34. miejsce w biegu sprinterskim, co także należy uznać jako dobry rezultat podopiecznego Piotra Paszyńskiego.

W najbliższych dniach do rywalizacji o jeszcze cenniejsze trofea staną inni zawodnicy łódzkiego klubu. W rumuńskim Baia Mare, w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata wystartują: Stanisław Pachnik i Ignacy Słomczyński trenowani przez Włodzimierza Gapińskiego. Z kolei w seniorskich Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w reprezentacji Polski pobiegnie Ewa Bernaciak.

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku „Letnie harce w Ogrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 30 sierpnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni