Asystentka rodziny z medalem z okazji 600-lecia Łodzi

Aleksandra Płoszka-Kabza, asystentka rodziny pracująca od ponad jedenastu lat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, została nagrodzona medalem z okazji 600-lecia Łodzi. Wyróżnienie z rąk Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej odebrała w środę 6 września br. podczas uroczystej (czwartej już z kolei) gali odbywającej się w Muzeum Miasta Łodzi.

fot. UMŁ
5 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. archiwum Aleksandry Płoszki-Kabzy
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Aleksandra Płoszka-Kabza pracuje na co dzień w I Wydziale Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS, gdzie jest specjalistką od poprawy sytuacji życiowej rodziny. W swoich działaniach pomaga rodzinom na Bałutach oraz na Retkini wymagającym różnego rodzaju wsparcia. Zanim trafiła do MOPS w Łodzi, pracowała m.in. w świetlicy środowiskowej i szkole podstawowej. Była także kuratorką społeczną oraz latarnikiem społecznym (wspierała mieszkańców Łodzi z obszaru rewitalizacji np. podczas przeprowadzek). Jak mówi, pomaganie innym sprawia Jej bardzo dużo satysfakcji, nie wyobraża więc sobie, by mogła robić w życiu cokolwiek innego, choć nigdy nie myślała o sławie i poklasku z tego powodu. Kiedy więc odebrała telefon z wiadomością o przyznanym wyróżnieniu, nie kryła ogromnego zaskoczenia.

Gratulujemy otrzymania tego wyjątkowego wyróżnienia!

Wyrazy uznania przekazujemy jednocześnie także osobom, które na co dzień współpracują z łódzkim MOPS, a które zostały również nagrodzone medalami z okazji 600-lecia Łodzi zarówno podczas tej ostatniej, jak i wcześniejszych trzech gali. Są to m.in.: Jolanta Bobińska (prezes i założycielka Fundacji „Dom w Łodzi”), Jolanta Chełmińska (członek zarządu głównego Polskiego Czerwonego Krzyża), Agata Kobylińska (pełnomocniczka Prezydent Miasta Łodzi ds. Dzieci i Młodzieży), Tomasz Kopytowski (dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej), ks. Arkadiusz Lechowski (dyrektor Centrum Służby Rodzinie), Marta Libiszowska (Public Relations i kontakty z darczyńcami w Fundacji „Dom w Łodzi”), Joanna Paduszyńska (prezeska i założycielka Fundacji Słonie na Balkonie), arcybiskup Grzegorz Ryś, Damian Szymański (koordynator wolontariatu w Fundacji „Dom w Łodzi”) oraz Tisa Żawrocka-Kwiatkowska (założycielka i prezeska Fundacji Gajusz).

Z okazji tegorocznego jubileuszu 600-lecia Łodzi zostanie wręczonych łącznie 600 medali osobom, które pracują na rzecz Łodzi, a swoją działalnością przyczyniają się do jej rozwoju i promocji. Obszary działania osób, które otrzymują medale są bardzo różne (m.in. kultura, sport, inicjatywy społeczne) – wszystkich nagrodzonych łączy miłość do Łodzi.

Do medali na 600-lecie Łodzi każdy mógł zgłosić pełnoletnie osoby, które powinny zostać docenione i wyróżnione za dotychczasowe działania realizowane na terenie miasta. W pierwszej fazie zgłoszono 1200 kandydatów, z których finałową sześćsetkę wybierała kapituła pod honorowym kierownictwem Prezydent Łodzi. W skład Kapituły Medali na 600-lecie Łodzi weszli: sportowiec Marcin Gortat, dr Tomasz Karauda, publicysta Błażej Lenkowski, producent filmowy Piotr Dzięcioł, przedsiębiorca Jacek Szwajcowski oraz dyrektor Muzeum Miasta Łodzi Magda Komarzeniec (przewodnicząca Kapituły).

Zobacz również:

Wystawa kaktusów i innych sukulentów w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów Oddział Łódzki… więcej

Zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi!

Mateusz Raczyński

Przypominamy i serdecznie zapraszamy na majówkę w Ogrodzie Botanicznym która odbędzie się w dniu 26… więcej

Wystawa piwonii w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza do obejrzenia kwitnącej kolekcji piwonii, która… więcej

Majówka w Ogrodzie Botanicznym 2024

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi oraz Zielona Łódź serdecznie zapraszają na imprezę plenerową pn. "Majówka w… więcej

WYSTAWA FIOŁKÓW AFRYKAŃSKICH w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi, w dniach 25-26 maja 2024 r., serdecznie zaprasza na „Wystawę fiołków… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni