355 mieszkań w przyszłym roku trafi do lokatorów rewitalizowanych kamienic

Rewitalizacja to przede wszystkim aspekt społeczny. W remontowanych budynkach oprócz mieszkań komunalnych pojawią się lokale socjalne, chronione, czy dla osób z niepełnosprawnościami.

mat. arch. UMŁ
Jednymi z pierwszych budynków, które trafią w 2020 r. do mieszkańców, będzie kamienica przy Kilińskiego 26

Obecnie realizowane inwestycje w ramach rewitalizacji przyniosą w pierwszej połowie 2020 r. 355 mieszkań dla Łodzian. W 30 planowanych do zakończenia w 2020 r. inwestycjach pojawi się również 87 lokali przeznaczonych na funkcje społeczne. Będą to mieszkania chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej, lokale dla osób z niepełnosprawnościami, mieszkania socjalne, domy dziennego pobytu, punkt pracy socjalnej, czy placówki opiekuńczo-wychowawcze. 

Celem rewitalizacji jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne - najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego. Dlatego w praktycznie każdym budynku zaplanowano przestrzenie z funkcjami społecznymi, aby przeciwdziałać spotykanym obecnie w mieście społecznym problemom. 

Jednymi z pierwszych budynków, które trafią w 2020 r. do mieszkańców, będą kamienice przy Kilińskiego 26, Gdańskiej 8, Narutowicza 4, czy Tuwima 46 i 52. W tych budynkach pojawią się mieszkania komunalne, lokale użytkowe, mieszkania chronione, oraz biblioteka przy Gdańskiej 8.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym - „Ptaki Ogrodu Botanicznego”

Mateusz Raczyński

Wszystkich zainteresowanych życiem naszych skrzydlatych przyjaciół serdecznie zapraszamy do Ogrodu… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „Tropy, ślady i znaki w przyrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy Rodziny z Dziećmi w dniu 21 lutego 2026 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego - Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym

Mateusz Raczyński

W niedzielę 15 lutego 2026 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Walentynki w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 14 lutego 2026 r. (sobota) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi… więcej

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni