Ogród Botaniczny w Łodzi

18. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run - ruszają zapisy!

Od środy, 15 stycznia można zapisywać się do udziału w 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Bieg główny na 10 km odbędzie się 16 maja, wczesnym wieczorem o godzinie 19:00. Osiem dni później do rywalizacji w Mini Biegu przystąpią dzieci i młodzież.

- Ten bieg na stałe wpisał się w historię Łodzi, ponieważ jest związany bezpośrednio z główną ulicą naszego miasta, ulicą Piotrkowską, ale i również dlatego, że jest poprowadzony tak, aby móc podziwiać piękne miejsca w Łodzi. Bardzo dziękuję organizatorom, którzy poświęcają swój czas, aby pokazywać piękne oblicze naszego miasta i dawać rozrywkę wszystkim, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu jednoczącym nas wszystkich wokół jednej idei. Tym razem do udziału w biegu zapraszam również tych, którzy urodzili się 18 lat temu. Może osoby, które akurat 16 maja będą wchodzić w wiek dorosły zechcą pobiec razem z nami. Rzucam takie wyzwanie, aby zainicjować rywalizację w kategorii osiemnastolatków - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, to jedna z najbardziej popularnych imprez biegowych w Polsce. Pod względem frekwencji w klasyfikacji biegów ulicznych na dystansie 10 km zajmuje szóste miejsce w kraju, ustępując tylko Warszawie i Gdyni.

W tegorocznej edycji ma wystartować co najmniej 6000 osób dorosłych i około 2000 najmłodszych adeptów biegania. - Konkurencja na rynku biegowym jest bardzo duża, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się wieloma ciekawymi miejscami. Magnesem dla uczestników jest przede wszystkim ulica Piotrkowska - uważa Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdowie, stowarzyszenia organizującego zawody.

- Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest zadowolenie uczestników jak i sponsorów. Jeżeli te osoby są zadowolone, to my czujemy się dumni i spełnieni. W tegorocznej imprezie będziemy promować działania proekologiczne: będą kubki z trzciny cukrowej, oprócz tego będziemy wydawali koszulki dla biegaczy bezpośrednio do ręki, a nie jak do tej pory w torebkach foliowych. Na trasie będzie jeden punkt bufetowy, w którym podawana będzie woda z łódzkich wodociągów - informuje dyrektor imprezy, Jacek Chmiel. Dodał również, że nagrody trafią do około 150 osób. Oprócz kategorii wiekowych, zapraszamy na scenę biegaczy z ponad dwudziestu kategorii branżowych. Wyłaniamy m.in. najszybszych lekarzy, nauczycieli czy studentów.

Organizatorzy biegu przedłużyli umowę dotyczącą współpracy przy tej imprezie z drogeriami Rossmann o kolejne trzy lata. Tegoroczna odsłona biegów będzie ósmą, w której Rossmann jest sponsorem tytularnym zawodów.

- Od początku współpracy chcieliśmy poprzez tę imprezę promować zdrowy tryb życia oraz rodzinny i aktywny wypoczynek. Bardzo się cieszę, że z roku na rok przybywa chętnych, którzy w ten majowy wieczór chcą spędzić razem z nami czas - myślę tutaj zarówno o startujących, jak i kibicach. Przy okazji tej inicjatywy cały dochód z wpisowego zostanie przekazany fundacji JiM, pomagającej dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - zakończył Marek Maruszek, Prezes Zarządu Rossmann Polska.

Biuro zawodów będzie mieściło się w CH Sukcesji, a finisz przewidziany jest w al. Politechniki naprzeciwko Zatoki Sportu. Zawodnicy pobiegną al. Politechniki do al. Mickiewicza, następnie al. Kościuszki, ul. Zachodnią, Legionów do pl. Wolności, Piotrkowską na południe. Uczestnicy pojawią się przy Białej Fabryce i wrócą ul. Radwańską do ul. Politechniki.

Wpisowe przez pierwsze dwa dni zapisów (od środy 15 stycznia) wynosić będzie 40 złotych. Później cena wzrośnie do 50 złotych. W zamian każdy zawodnik otrzyma m.in pamiątkową koszulkę, medal na mecie, posiłek, napoje oraz bogaty pakiet startowy. Podobnie jak w ubiegłym roku limit uczestników został ustalony na poziomie sześciu tysięcy osób.

Honorowym patronem imprezy, organizowanej przy wsparciu UMŁ, jest prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską ruszą na początku marca.

Szczegółowe informacje na stronie Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2020

Zobacz również:

Kalendarz imprez Ogrodu Botanicznego i Palmiarni 2023

Małgorzata Godlewska

Rozpoczynamy realizację cyklu wydarzeń, które będą odbywały się na terenie Ogrodu Botanicznego i... więcej

Życzenia Świąteczne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

Najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz... więcej

Ferie zimowe w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-27 stycznia 2023 roku, podczas ferii zimowych, Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi... więcej

Ferie zimowe w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński / Ogród Botaniczny

W dniach 16 - 27 stycznia 2023 roku Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza grupy zorganizowane... więcej

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni