Raper O.S.T.R. ze wsparciem dla potrzebujących

Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny – Adam O.S.T.R. Ostrowski (od 2017 r. honorowy obywatel Miasta Łodzi) przekazał w poniedziałek 13 listopada wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności, które mimo możliwości skorzystania z pomocy w postaci m.in. schroniska lub noclegowni, decydują się na przebywanie w przestrzeni w publicznej na terenie Łodzi. Różnego rodzaju podarunki, którymi był wypełniony po brzegi bagażnik samochodu, trafiły do siedziby istniejącego od niedawna w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi - Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności przy ul. Objazdowej 17.

www.lodz.pl
5 zdjęć
www.lodz.pl
www.lodz.pl
www.lodz.pl
www.lodz.pl
www.lodz.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Wśród przekazanego wsparcia znalazły się m.in. batony proteinowe (O.S.T.R. otrzymał je wcześniej od gdańskiego rapera Kizo), ciepła odzież (m.in. bluzy) oraz różnego rodzaju żywność z długim terminem przydatności do spożycia (konserwy). Podarunki, które trafiły do łódzkiego MOPS zostaną przekazane - za pośrednictwem streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób bezdomnych i będących pracownikami wspomnianego Wydziału – bezpośrednio osobom potrzebującym. Będą niezwykle przydatne w rozpoczynającym się właśnie najtrudniejszym (jesienno-zimowym) okresie roku dla osób w kryzysie bezdomności.

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!


Dzięki wspomnianemu, nowo powstałemu Wydziałowi Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności przy ul. Objazdowej 17, wszystkie działania łódzkiego MOPS w zakresie bezdomności zostały skonsolidowane w jednym miejscu. Do zadań nowego Wydziału należy m.in.: rozpoznawanie sytuacji i potrzeb osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta Łodzi, załatwianie spraw interwencyjnych z zakresu świadczonej pomocy, aktywizacja osób bezdomnych, przygotowanie osób bezdomnych do usamodzielnienia i integracji ze środowiskiem, współpraca z podmiotami środowiska lokalnego (zwłaszcza organizacjami pozarządowymi oraz wolontariuszami działającymi na rzecz pomocy osobom bezdomnym) oraz prowadzenie merytorycznego nadzoru nad jakością usług dla osób bezdomnych świadczonych przez placówki zapewniające schronienie na podstawie zawartych umów.

Do siedziby Wydziału przy ul. Objazdowej 17 może zgłosić się zarówno każda osoba w kryzysie bezdomności, jak i każdy mieszkaniec Łodzi posiadający wiedzę na temat takiej osoby potrzebującej wsparcia. Wydział jest dostępny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17. W tych samych godzinach z Wydziałem można skontaktować się również telefonicznie pod numerem telefonu: (42) 208 25 58.

Na ten moment cały czas dostępny jest jeszcze również Punkt Wsparcia przy ul. Wschodniej 32, gdzie streetworkerzy pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 11 (w Punkcie osoby w kryzysie bezdomności otrzymują pomoc m.in. w postaci odzieży). Bezpośrednio ze streetworkerami można skontaktować się poza tym e-mailowo (streetworking@mops.lodz.pl) lub telefonicznie (numery telefonów do wszystkich streetworkerów oraz mapa z podziałem pracy terenowej streetworkerów znajdują się na stronie internetowej MOPS w łodzi – www.mops.lodz.pl, w zakładce „Pomoc osobom bezdomnym”).

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni