Praca bez Barier. Płatne staże zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami

Zapraszamy 20 osób z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w projekcie i skorzystanie z płatnych praktyk zawodowych. Zainteresowani mogą zgłaszać się do końca maja.

Zachęcamy osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w płatnych praktykach zawodowych w ramach projektu Praca Bez Barier. Inicjatywa jest realizowana przez miasto wspólnie z Towarzystwem Inicjatyw Europejskich. Projekt będzie dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej.


- Cieszy mnie fakt, że niepełnosprawność przestaje być problemem przy znalezieniu pracy. W ostatnich 20 latach zmieniliśmy stosunek do osób z niepełnosprawnościami. Pracodawcy zupełnie inaczej podchodzą do takich ludzi. Widzą w nich wartościowych pracownika. Przekłada się to na wzrost osób niepełnosprawnych na rynku pracy - mówi Katarzyna Tręda-Pisera, łódzki Rzecznik Osób z Niepełnosprawnościami i zachęca do skorzystania z płatnych praktyk.

To propozycja dla osób z niepełnosprawnościami w wieku 30 plus, które są mieszkańcami obszaru rewitalizowanego lub osobami, które się przeprowadziły poza śródmieście w związku z wdrażaniem procesu rewitalizacji w Łodzi.


- Celem naszej fundacji jest udzielenie pomocy osobom niepełnosprawnym, w znalezieniu zatrudnienia. Mamy świadomość, że mają utrudniony dostęp do rynku pracy. Często nie wiedzą od czego zacząć poszukiwania. Przy fundacji działa kancelaria, w której każdy nasz podopieczny może też szukać pomocy prawnej -
dodaje Weronika Nabiałczyk, pracownik Fundacji Niepełnosprawni Bez Barier.

Zainteresowani na początku odbędą sesję z psychologiem, a następnie z doradcą zawodowym, by poznać swoje mocne oraz słabe strony. Jest to bardzo ważne przy wyborze przyszłych praktyk. Po zdobyciu podstawowej wiedzy uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniu zawodowym, a następnie w trzy miesięcznym stażu.


Za uczestnictwo w zajęciach przygotowujących do zawodu kandydaci dostaną 700 zł. Co więcej mają zagwarantowany zwrot kosztów za dojazdy, a na miejscu bezpłatny catering. Przez trzy miesięczny okres stażu podopieczni zarobią za każdy miesiąc 1800 zł. Po skończonych praktykach zawodowych każdy zainteresowany będzie mógł udać się do doradcy zawodowego, by ten pokierował jego przyszłą karierą.

Są już pierwsi uczestnicy tego projektu.

- Zdecydowałem się wziąć udział w projekcie, ponieważ jest to dla mnie szansa na rozpoczęcie pracy. Osoby niepełnosprawne mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Chce mieć możliwość rozwoju w tym co mnie interesuje. Moim marzeniem jest praca w socialmediach i liczę na to, że zrealizuje swoje plany - mówi Krzysztof Niewiadomski, uczestnik programu Praca Bez Barier, osoba z niepełnosprawnością.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni