W PODSTAWÓWCE LEDWO ZDAWAŁ. W LICEUM OKAZAŁ SIĘ WYBITNY. PRZYJDŹ NA SPOTKANIE Z NAUCZYCIELEM WYCHOWANYM W RODZINIE ZASTĘPCZEJ

Jako przedszkolak Bartek zamieszkał na stałe z babcią Basią. Gdy miał 7 lat, zmarła jego mama, a on wpadł w otchłań traumy. W podstawówce ledwo przechodził z klasy do klasy. Uchodził za ucznia słabego i mało zdolnego, choć gdy szedł do I klasy, to umiał już czytać, pisać i liczyć. Nikt jednak nie zwrócił uwagi na jego zdolności. Pod koniec szkoły wychowawca powiedział jego babci, żeby lepiej wybrał kiepskie gimnazjum, a później zawodówkę, bo i tak nic więcej z niego nie będzie.

W wieku 12 lat zaczął kręcić dokument o hitlerowskim obozie dla dzieci przy ul. Przemysłowej, a 4 lata później witał gości na jego premierze.

W liceum okazał się uczniem wybitnie uzdolnionym. Wygrał olimpiadę polonistyczną i w klasie maturalnej został równolegle studentem filologii polskiej. 5-letnie studia ma zamiar skończyć w 3 lata. Już jako licealista prowadził zajęcia wyrównawcze w podstawówce na Bałutach, do której kiedyś sam chodził.

Bartek Rosiak ma dziś 21 lat, studiuje prawo i od ponad roku uczy polskiego w SP nr 182. – Możliwe, że gdyby moja mama nie zmarła, to rozwijałbym się przeciętnie. Ale zetknięcie ze śmiercią wpłynęło na całe moje dalsze życie. Towarzyszyła mi ogromna potrzeba samodzielności. A ponieważ największy wpływ wywarli na mnie babcia i nauczyciele, to uznałem, że wybiorę zawód, który będzie podziękowaniem dla nich wszystkich. Moja historia pokazuje, że traumatyczne doświadczenia mogą obniżyć lot, ale mogą także dodać skrzydeł – opowiada.

Przyjdź na spotkanie z Bartkiem Rosiakiem, które poprowadzimy 30 września (piątek) o godz.16.30 w siedzibie Fundacji Dobrodzieje się przy ul. Piotrkowskiej 80.

Spotkanie jest częścią kampanii „Trafiony. NIEzatopiony. NIEzastąpiony” współorganizowanej przez Fundacja DOBROdzieje się, Fundacja EY i łódzką kampanię Rodzina Jest dla Dzieci.

Na zdj. Bartek Rosiak

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni