Ulica Tuwima będzie wyremontowana, a kamienice odzyskają blask. Powstaną tu skwery, kawiarnie i plac zabaw

Kolejny etap rewitalizacji obszarowej wkracza w fazę realizacji. Niebawem prace rozpoczną się na ulicy Tuwima oraz w czterech znajdujących się przy niej kamienicach.

fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Remont kamienicy przy ul. Tuwima 46 potrwa do końca 2019 r.

Remont ulicy Tuwima, która zostanie odnowiona od ulicy Kilińskiego do Targowej, rozpocznie się w wakacje i będzie kompleksowy, czyli powiązany z infrastrukturą podziemną. Pojawią się dwa nowe skwery z urządzoną zielenią, posadzonych zostanie 40 nowych drzew oraz setki krzewów. Dzieci będą się bawić na nowym placu zabaw, który zostanie zorganizowany w miejscu dzikiego parkingu na rogu Tuwima i Targowej. 

- Miesiące przygotowań już za nami. Teraz rozpoczynamy inwestycje. To będzie duża przebudowa, spora inwestycja, dzięki której ul. Tuwima zmieni swoje oblicze. Obok funkcji komunikacyjnych, które odnowiona droga zachowa, stawiamy mocno na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców Łodzi i naszych gości, którzy przyjadą tu, by zwiedzić na przykład znajdujące się w okolicy EC1 - mówi radny Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej. 

Zmodernizowana ulica ma też być ładniej oświetlona i bardziej przyjazna dla pieszych, bo skrzyżowania ulicy Tuwima z Dowborczyków oraz Targową zostaną dla bezpieczeństwa wyniesione wzwyż.

Oprócz robót drogowych zaplanowane zostały również remonty zlokalizowanych na tym terenie kamienic przy ul. Tuwima 33, 35, 46, 52. Będą to remonty kapitalne, które kompleksowo obejmą budynki od piwnic aż po dach. Remonty będą wykonywane najnowszymi technologiami, do budynków doprowadzone zostanie centralne ogrzewanie i ciepła woda. Tam, gdzie to będzie możliwe, remontowane kamienice otrzymają też nowe fasady, a tam, gdzie przetrwały zabytkowe elementy, zostaną one zachowane. W odnowionych kamienicach znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i użytkowe czy na przykład siedziba MOPS oraz mieszkania chronione. W sumie roboty potrwają co najmniej dwa sezony remontowe i będą kosztować ok. 50 mln zł. 

- Prace związane z rewitalizacją będą powodowały duże utrudnienia. Bardzo przepraszam za to łodzian i proszę o cierpliwość - mówił radny Paweł Bliźniuk.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni