Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon prowadząca największy na świecie sklep internetowy i posiadająca centrum logistyczne m.in. w Łodzi, a także w podłódzkich Pawlikowicach. Podarowane plecaki trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych łódzkiego MOPS uczęszczających do najmłodszych klas szkół podstawowych, czyli do klas pierwszych, drugich i trzecich.

fot. UMŁ
7 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Każdy z tornistrów, który trafi do małych, łódzkich uczniów znajdujących się w potrzebie, będzie zawierał: piórnik, zeszyt 32-kartkowy, zeszyt 60-kartkowy, podkład do pisania, wycinankę, farby, pisaki, kredki, plastelinę, ołówki, długopis, linijkę, temperówkę, gumkę do ścierania oraz nożyczki.

- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród dzieci to jedno z zadań i wyzwań, któremu na różne sposoby staramy się stawiać czoło w naszej codziennej pracy - mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Kluczową rolę w tym wyrównywaniu szans w gronie najmłodszych odgrywa właśnie edukacja. Dlatego niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, kiedy firma Amazon zgłosiła się do nas z pomysłem i propozycją wsparcia łódzkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pochodzą z rodzin mierzących się z różnymi trudnościami życiowymi. Dziękujemy więc firmie Amazon za taką inicjatywę i zaangażowanie na rzecz pomocy naszym najmłodszym podopiecznym. A w związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego wszystkim, łódzkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce.

Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, by wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość.

- Razem możemy znacznie więcej, dlatego przekazujemy obecnie plecaki i przybory szkolne dla dzieci w szkołach oraz organizujemy programy integracyjno-edukacyjne w Amazon STEM Kindlotekach, również tych znajdujących się w rejonie łódzkim – podkreśla Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. - W samej Łodzi prowadzimy trzy STEM-owe Kindloteki, mamy także punkty w Pabianicach oraz Dobroniu. Dbamy, by oferowana przez nas pomoc miała realny i wartościowy charakter.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni