Ogród Botaniczny znowu otwarty

1 kwietnia to tradycyjnie początek kolejnego sezonu w łódzkim Botaniku. Które kolekcje będą kwitły w pierwszych tygodniach wiosny?

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Wybierając się na spacer do Ogrodu Botanicznego na początku kwietnia warto - odwiedzić: alpinarium, gdzie o tej porze roku kwitną kobierce krokusów i pięknie pachnie, także kwitnąca, kalina wonna, jak również dział flory polskiej z kwitnącymi śnieżyczkami przebiśnieg, przylaszczkami, miodunkami i wawrzynkiem wilcze łyko. W kolejnych tygodniach kwietnia w Ogrodzie pojawią się sasanki, jak również masowo kwitnące geofity takie jak zawilce, ziarnopłony wiosenne i złocie żółte. W drugiej połowie kwietnia będzie można podziwiać kwitnące kolekcje forsycji, magnolii i wiśni piłkowanych – zapowiada Dorota Mańkowska, naczelnik Ogrodu Botanicznego.

W kwietniu rusza także „Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego 2021”.
W związku z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczna, czwarta już edycja Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi będzie się odbywać w formie hybrydowej. 

- W ramach Akademii chcemy Państwu zaproponować cykl spacerów przyrodniczych pt. „Ogród bez tajemnic”. Spacery te będą przeprowadzane w reżimie sanitarnym zgodnie z bieżącymi wytycznymi ujętymi w rozporządzeniach Prezesa Rady Ministrów. Informacje na temat terminów spotkań oraz zapisów będą ukazywały się na bieżąco na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego (www.botaniczny.lodz.pl) oraz na oficjalnym profilu Facebookowym Ogrodu - www.facebook.com/OgrodBotanicznyLodz - zapowiada Mańkowska.

W tym roku w ramach Akademii Różnorodności odbywać się będą także dwa nowe cykle zajęć prowadzone online, tj.:

  1. „Akademia Ogrodnika”, w ramach której doświadczeni pracownicy Ogrodu Botanicznego podzielą się z państwem własną wiedzą i zachęcą do uprawy różnych roślin, w państwa ogrodach, na balkonach  i parapetach.
  2. „Dzika kuchnia” to propozycja skierowana do miłośników gotowania niebanalnych potraw. Podczas spotkań uczestnicy zajęć będą mogli poznać dzikie rośliny jadalne, miejsce ich występowania, a także ich smak. Zajęcia te będą prowadzone przez Katarzynę Mikulską na co dzień prowadzącą projekt "W miejskiej kniei".

Wyżej wymienione zajęcia będą realizowane w formie filmów, które będą umieszczane minimum raz w miesiącu na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebookowym Ogrodu i Palmiarni. 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach zarówno tych terenowych, jak i tych prowadzonych wirtualnie – dodaje naczelnik ogrodu.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni