Medale z Szydłowca

Bardzo dobrze nowy sezon w biegach na orientację rozpoczęli zawodnicy UKS Orientuś. Łodzianie przywieźli aż jedenaście medali z Szydłowca k. Skarżyska-Kamiennej, gdzie rywalizowano w nocnych i średniodystansowych mistrzostwach Polski.

Bieg nocny odbył się w pofałdowanym terenie poprzecinanym nieckami, będącymi pozostałościami po eksploatacji rud żelaza. Na tej wymagającej trasie młodzieżową mistrzynią Polski (U-20) została Zuzanna Gielec, a po złoto wśród juniorek (U-18) sięgnęła Wiktoria Doreń. W biegu elity pań drugie miejsce zajęła Ewa Gwóżdź, która na dystansie 5,9 km straciła do triumfatorki zaledwie cztery sekundy. Po srebrny medal sięgnęła również w biegu średniodystansowym, uchodzącym za najbardziej techniczny dystans dla biegaczy na orientację. Brązowy krążek w tej konkurencji przypadł innej reprezentantce UKS Orientuś – Agacie Olejnik.

W rywalizacji panów złoto na trasie tzw. middla zdobył dla łodzian Stanisław Pachnik, który w bardzo wymagającym terenie - obfitującym w kopalniane doły, bagienka oraz piaskowcowe ostańce skalne - zaliczył 19 punktów kontrolnych i okazał się najszybszy wśród juniorów (U-18). Trzecie miejsce w tym biegu zajął Zbigniew Bartos. Nocne bieganie na drugim miejscu zakończyli Piotr Rzeńca (U-20), a brązowy medal wywalczył Pachnik. Do tego dorobku dwa srebrne krążki dorzucili weterani: Grzegorz Ledzion (bieg dzienny) i Piotr Młynarczyk (bieg nocny).

Swoimi wynikami zawodnicy UKS Orientuś sprawili, że trenerzy Piotr Paszyński i Włodzimierz Gapiński mieli mnóstwo powodów do zadowolenia.

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej