Fabryka Aktywności Miejskiej na Urodzinach Łodzi

Lipcowe obchody 600 – lecia Łodzi, to wyjątkowa okazja do spotkań pracowników Fabryki Aktywności Miejskiej z łodzianami, ale także z turystami odwiedzającymi nasze miasto. W dniach 29 – 30 lipca na ulicy Piotrkowskiej powstanie stoisko Fabryki, w którym będzie można skorzystać z animacji przygotowanych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Punkt będzie znajdować się na ulicy Piotrkowskiej, po parzystej stronie numeracji budynków, w pobliżu ulicy Roosevelta. To właśnie tu będzie można złożyć życzenia dla Łodzi na dwa sposoby:

  • przynieść kartkę z życzeniami, własnoręcznie wykonaną w dowolnej technice plastycznej;
  • stworzyć na miejscu życzenia dla Miasta, na okazjonalnej kartce pocztowej.

Kartki w formie papierowej będzie można wrzucić do oryginalnej skrzynki pocztowej, a każda kartka stanowiąca wielokrotność liczby 15 zostanie zawieszona na tablicy z życzeniami.

Wszystkie kartki – zarówno te przygotowane w domach, jak i te na miejscu będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, a o jej dokładnym terminie poinformujemy w późniejszym czasie na naszych social mediach i stronie internetowej.

Dla bardziej zaawansowanych technologicznie proponujemy filmową formę życzeń. Wystarczy nagrać max 30 sekundowy film z życzeniami i zadbać, by w jego tle znajdował się dowolny, rozpoznawalny symbol Łodzi (np. mural, pomnik, budynek).

Życzenia filmowe należy wysłać za pośrednictwem portalu WeTransfer na adres zyczeniadlalodzi@office.uml.lodz.pl najpóźniej do godziny 23:59, w dniu 30 lipca br. Wszystkie nadesłane życzenia zostaną zmontowane i będą stanowiły główny motyw filmu „Życzenia dla Łodzi”, który zostanie zaprezentowany na specjalnym pokazie w Fabryce Aktywności Miejskiej.

Prócz życzeń, przygotowane zostały mapy – Łodzi oraz Polski, na których każdy odwiedzający będzie mógł zaznaczyć miejsce swojego zamieszkania. Będziemy mogli sprawdzić, mieszkańcy którego z łódzkich osiedli najliczniej stawili się na Urodzinach Miasta.

Dodatkowo będzie również kącik rysunkowy dla dzieci, a każdy wielbiciel Łodzi otrzyma wydanie Kroniki Miasta Łodzi.

Ale to nie wszystko! W niedzielę tj. 30 lipca, w godz. 12.00 - 16.00 czekać będziemy na Was również w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10.

Na trzecim piętrze w galerii opowiemy o eksponatach, które zgromadziliśmy celem przypomnienia początków miasta Łodzi - zarówno o "pierwszych" narodzinach Łodzi (1423 rok), jak i "drugich" (rok 1823, początek rozwoju Łodzi fabrycznej). Historię początków miasta będzie można poznać dzięki serii obrazków i grafik oraz...kostiumów filmowych z Łódzkiego Centrum Filmowego.

Wystawę oglądać będzie można w Fabryce (ul. Tuwima 10) 31 lipca i 1 sierpnia w godz. 9.00-16.00.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni