Ghelamco w Nowym Centrum Łodzi. Premiera inwestycji. Zobacz, co powstanie na najdroższej nieruchomości w Łodzi.

Pierwszy hotel w Nowym Centrum Łodzi, biura, mieszkania z widokiem na EC1 oraz kameralne pasaże z restauracjami i kawiarniami – Ghelamco zaprezentowało swoją inwestycję na najdroższej nieruchomości w Łodzi. Budowa rozpocznie się w drugiej połowie roku

Inwestycja Ghelamco. Widok z placu dworcowego - wizualizacja

To będzie jeden z największych projektów w Nowym Centrum Łodzi. Na ponad 2 hektarach terenu między dworcem Fabrycznym i EC1 powstanie w sumie 9 budynków. Ghelamco zdecydowało się zrealizować inwestycję w trzech etapach, rozpoczynając od części zachodniej. Projekt miał premierę na łódzkim stoisku podczas największych na świecie targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Będzie realizowany na najdroższej nieruchomości w mieście – Ghelamco wylicytowało ją w 2016 roku i kupiło za prawie 105 milionów złotych.

W pierwszym etapie powstaną trzy gmachy: hotel, biurowiec i apartamentowiec. W parterach budynków powstaną lokale usługowe i gastronomiczne. Na budowę hotelu i biurowca inwestor ma już prawomocne pozwolenie na budowę. W hotelu, który zostanie wzniesiony od strony dworca, znajdzie się 166 pokoi, natomiast w biurowcu zaprojektowanemu w centralnej części 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Mieszkania powstaną od strony zabytkowej EC1. Wysokość zabudowy, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, sięgnie 7 pięter.

Pomiędzy budynkami powstaną kameralne pasaże z kawiarniami, winiarniami i restauracjami. Podobnie jak ulica Hasa będą one dedykowane pieszym i zamknięte dla ruchu samochodowego. Obsługa kołowa będzie zapewniona z podziemnej ulicy, również pod ziemią znajdą się parkingi.

– Łódź to miasto o ogromnym potencjale. Jej lokalizacja w sercu Polski, na przecięciu największych szlaków komunikacyjnych, dynamiczny rozwój sektora BPO/SSC, historyczny charakter, a przede wszystkim wykształceni i otwarci ludzie, czynią to miasto atrakcyjnym i perspektywicznym miejscem do inwestowania. Łódź wyrasta na jeden z czołowych rynków regionalnych w kraju, który już teraz może się poszczycić zasobami biurowymi o powierzchni blisko 440 tys. mkw., a zarazem jednym z najniższych wskaźników pustostanów na poziomie 9,5 proc. – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. – Zabudowie centrum NCŁ poświęcamy wiele uwagi, to dla nas niezwykle ważny i ekscytujący projekt. Dużą wagę przywiązujemy do przestrzeni publicznych. Chcemy tu stworzyć tętniącą życiem część miasta, która będzie znakomitym miejscem do pracy, wypoczynku i mieszkania. – dodał.  

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na drugą połowę 2018 r. Projekt architektoniczny powstał w pracowni PIG Architekci. Inwestycja będzie prowadzona równolegle z budową podziemnej ulicy, która połączy ul. Kilińskiego i rondo pod al. Scheiblerów oraz przebudową ul. Hasa i budową rynku Kobro z podziemnym parkingiem.

– Jestem niezmiernie zadowolona z kolejnej inwestycji w Nowym Centrum Łodzi, szczególnie z takiej, gdzie obok powierzchni biurowych powstanie również hotel jak i inwestycja mieszkaniowa, tak potrzebna w tej części miasta. Chciałabym również podziękować firmie Ghelamco, że kolejny raz uwierzyła w potencjał Łodzi. Dzięki temu widzimy, że nasza wizja rozwoju miasta jest słuszna, co potwierdzają sami inwestorzy – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

W Nowym Centrum Łodzi, na różnym etapie realizacji, jest już kilkanaście inwestycji (mapa w załączniku). Skanska przy ul. Kilińskiego wznosi biurowiec Bramę Miasta, a Profbud rozpoczął budowę mieszkań między ul. Tramwajową i Lindleya. Deweloperskie projekty realizuje także Samson i NeoInvest. Mieszkania na wynajem zbuduje z kolei przy ul. Składowej BGK Nieruchomości. W EC1 powstają przestrzenie Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz trwa budowa Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Biurowe projekty zrealizują Grupa Mariański, HB Reavis i JJ Invest.

Dla Ghelamco to trzecia łódzka inwestycja. Deweloper razem z Budomalem wzniósł już w Nowym Centrum Łodzi biurowiec mBank. Obie firmy planują także inwestycję przy trasie WZ – biurowiec przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni