Ogród Botaniczny w Łodzi

„WYSTAWA FIOŁKÓW AFRYKAŃSKICH” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi, w dniach 20-21 maja 2023 r., serdecznie zaprasza na „Wystawę fiołków afrykańskich” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 200 roślin, w tym zarówno fiołki afrykańskie botaniczne, jak i ich odmiany o wielobarwnych kwiatach. Ekspozycja prezentować będzie dużą różnorodność w obrębie tego rodzaju roślin, również pod względem wielkości. Pojawią się bowiem rośliny z rozetami do 7 cm średnicy, tzw. mikromini (Saintpaulia N-Kapelka), ale także prawdziwe giganty w świecie fiołków afrykańskich, tzw. standardy large (Saintpaulia Apache Freedom, Saintpaulia Kris), z rozetami do 40 cm średnicy. Wystawa będzie prezentacją starych kolekcjonerskich odmian, których nikt dotąd w Polsce nie posiadał, ale pojawią się także najnowsze rarytasy.

Ekspozycji towarzyszyć będzie historia pewnej kobiety – Hortense Pittman (1926-2020) – jednej z największych kolekcjonerek i hybrydyzerek fiołków afrykańskich, która w ciągu swojego życia stworzyła ponad 700 odmian.

W niedzielę (21.05.2023 r.) o godzinie 12.30 odbędą się warsztaty, podczas których prowadzący dokładnie wyjaśni i pokaże, jak w warunkach domowych można hodować rośliny z rodzaju Sainpaulia. Na warsztaty obowiązują zapisy od 9.05.2023 r. (wtorek) w dni powszednie w godzinach 10.00-15.00 pod numerem telefonu 42 674 96 65 (limit miejsc ograniczony).

Podczas wystawy będzie można uzyskać fachowe porady na temat uprawy, rozmnażania i pielęgnacji fiołków afrykańskich. Przewidziana jest również możliwość zakupu tych roślin.

Wystawę będzie można odwiedzić w godzinach otwarcia obiektu, czyli w godzinach od 10.00 do 18.00 (kasa biletowa czynna do godziny 17.30).

Wejście na wystawę po zakupieniu biletu wstępu do Palmiarni: 

Bilet normalny - 16 zł

Bilet ulgowy - 8 zł

Zobacz również:

Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę „Owoce, warzywa, kwiaty”, która odbędzie się... więcej

Wystawa fiołków afrykańskich w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę fiołków afrykańskich, która odbędzie się w... więcej

Noc Perseidów w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

W sobotę 12 sierpnia Planetarium EC1 i Zielona Łódź zapraszają do łódzkiego Ogrodu Botanicznego na... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni