Wystawa fiołków afrykańskich w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na wystawę fiołków afrykańskich, która odbędzie się w dniach 9-10 września 2023 r. (sobota-niedziela) w godzinach od 9:00 do 17:00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego w budynku przy ul. Retkińskiej 41. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa będzie prezentacją prywatnych kolekcji kilku pasjonatek fiołków afrykańskich. Fiołki afrykańskie należą do najpopularniejszych na świecie kwitnących roślin doniczkowych. Na wystawie będzie można podziwiać bogactwo odmian wyhodowanych przez selekcjonerów z różnych stron świata: USA, Ukrainy, Rosji, Węgier, Szwecji, Mołdawii, Taiwanu, Japonii, a także nasze polskie. Oprócz starych kolekcjonerskich odmian pojawią się najnowsze rarytasy.

Obecnie fiołki afrykańskie to niezwykła różnorodność kształtów i kolorów kwiatów, liści, wielkości oraz pokroju całych roślin. Ekspozycja będzie składała się z fiołków odmian kolekcjonerskich w różnych rozmiarach: mikromini, mini, półmini, standardy oraz standardy large. Zaprezentowane zostaną fiołki trailery (krzaczaste) posiadające kilka rozetek, fiołki z kwiatami o niezwykłych formach i kolorach oraz fiołki z barwnymi liśćmi. Niektóre z nich wcale nie muszą kwitnąć, żeby były piękne. A wszystkie pochodzą od stosunkowo skromnych roślin z gór Usumbari w Afryce. Obok fantazyjnych odmian na wystawie zostaną pokazane tzw. fiołki botaniczne, czyli takie jakie rosną w naturze. Zostanie także przedstawiona w skrócie historia ich odkrycia i przemiany w popularną roślinę domową. Ponadto będzie można zapoznać się z akcesoriami używanymi w uprawie fiołków afrykańskich, a wystawcy udzielą porad na temat pielęgnacji i rozmnażania roślin z rodzaju Saintpaulia. Na towarzyszącym wystawie kiermaszu przewidziana jest możliwość zakupu sadzonek fiołków afrykańskich w odmianach, jakich nie znajdziecie w żadnej kwiaciarni.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni