Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej 50-lecie działalności łódzkiego "Botanika". Przy okazji spaceru po Ogrodzie serdecznie zapraszamy na tę szczególnie ważną dla nas wystawę, która odbywać się będzie od 1 kwietnia do końca maja 2024 roku w godzinach od 9:00 do 17:00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 41. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

fot. M. Raczyński

Na wystawie będzie można poznać historię Ogrodu Botanicznego i Palmiarni, a także dowiedzieć się o różnych kierunkach działalności łódzkiego „Botanika”, takich jak m.in.: edukacja i popularyzacja wiedzy botanicznej, ochrona przyrody, międzynarodowa wymiana nasion i katalog Index Seminum, współpraca z różnymi organizacjami i stowarzyszeniami, działalność wystawiennicza.

Wystawa będzie bogato ilustrowana licznymi materiałami archiwalnymi, w tym fotografiami z budowy Ogrodu, portretami osób związanych z dziejami placówki, plakatami, a także bardzo ciekawymi, lecz dotychczas niezrealizowanymi koncepcjami, takimi jak np. projekt budowy palmiarni na terenie Ogrodu Botanicznego, opracowany w 1959 r. przez architekta Stefana Łobacza.

Materiały prezentowane na wystawie pochodzą z archiwum Ogrodu Botanicznego.

Zobacz również:

Przyrodnicze spacery po Ogrodzie Botanicznym - „Ptaki Ogrodu Botanicznego”

Mateusz Raczyński

Wszystkich zainteresowanych życiem naszych skrzydlatych przyjaciół serdecznie zapraszamy do Ogrodu… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „Tropy, ślady i znaki w przyrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy Rodziny z Dziećmi w dniu 21 lutego 2026 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Akademia różnorodności Ogrodu Botanicznego - Rozpoznawanie drzew w stanie bezlistnym

Mateusz Raczyński

W niedzielę 15 lutego 2026 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer… więcej

Walentynki w Ogrodzie Botanicznym

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 14 lutego 2026 r. (sobota) o godz. 11:00 do Ogrodu Botanicznego w Łodzi… więcej

Akademia Różnorodności 2026 w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Wielkimi krokami zbliża się start corocznego cyklu spacerów i warsztatów przyrodniczych w Łódzkim… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni