Ogród Botaniczny w Łodzi

Weterani Powstania Warszawskiego na Rynku Włókniarek w Manufakturze

W sobotę, 23 lipca odbył się 3 Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana. To już druga edycja tego wydarzenia zorganizowana w Łodzi. Rynek Manufaktury zapełnił się stoiskami polskich formacji wojskowych, stowarzyszeń i firm związanych z militariami, ale przede wszystkim Łódź odwiedzili powstańcy warszawscy. W naszym mieście przywitał ich Wiceprezydent Adam Wieczorek. Celem w tym dniu była zbiórka pieniędzy na wsparcie dla polskich weteranów.

(fot. Patryk Wacławiak / UMŁ)

Po raz drugi za sprawą Fundacji Pomoc dla Weterana, Rynek Manufaktury zapełnił się licznymi stoiskami ze sprzętem wojskowym i bronią, a na jego bruki wjechały Rosomaki, drony i roboty militarne. Wystawione stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród nich spotkać można było też Strażników Miejskich z Animal Patrol. Jednak najważniejsza w tym dniu była obecność polskich żołnierzy i kombatantów z powstańcami warszawskimi na czele. Uroczystości obecnością uświetnił też płk. Krzysztof Przepiórka, jeden z współtwórców elitarnej polskiej jednostki Grom.

Pani Joanna Janik, prezes Fundacji Pomoc dla Weterana zachęcała wszystkich przybyłych do rozmów z powstańcami: - Witamy wszystkich gości! Zachęcamy do podejścia do nas, do spojrzenia na żywą historię, na ludzi którym powinniśmy się nisko kłaniać i podziękować z całego serca za to, że są i za to co dla nas zrobili. Dziękujemy za wolną Polskę raz jeszcze!

- Dziękuję bardzo za zaproszenie, dziękuję Fundacji Pomoc dla Weterana za zorganizowanie tego pikniku. To fantastyczne wydarzenie, gdzie możemy zobaczyć sprzęt, zobaczyć technologię militarną. Ale przede wszystkim co najważniejsze możemy spotkać tych dzięki którym to wydarzenie żyje, żołnierzy w aktywnej służbie i tych którzy są weteranami, kombatantami. Łódź spotkał dzisiaj niesamowity zaszczyt, ponieważ dołączyli do nas powstańcy warszawscy. Jest to wyjątkowa dla nas chwila. Mamy niepowtarzalną możliwość poznać i porozmawiać, wymienić się myślami z naszymi polskimi bohaterami, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Dziękuję wszystkim którzy są na aktywnej służbie, ale i tym którzy ją ukończyli, za to że walczyli o naszą wolność, że dbali o nasze bezpieczeństwo. Wojsko odgrywa bardzo ważną rolę również w czasie pokoju. Stanowi bufor i bezpiecznik dla państwa:” – powiedział podczas pikniku Wiceprezydent Adam Wieczorek.

Przedstawiciele fundacji zapowiadają, że w przyszłym roku, przy okazji jubileuszu 600-lecia Łodzi zorganizują piknik z jeszcze większym rozmachem i z licznymi atrakcjami dla mieszkańców.

Zobacz również:

Wystawa Grzyby znane i mniej znane w Ogrodzie Botanicznym

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 16-18 września 2022 r. w godzinach 9.00-17.00 Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „GRZYBY... więcej

Warsztaty fotograficzne w Botaniku - 27.08.2022 godz. 10.00

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach fotograficznych w ramach Akademii... więcej

Ogrodniczy czwartek 25.08.2022r. godz. 17.00 "Wszystko o piwoniach (odmładzanie, przesadzanie, dzielenie)".

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Ogrodniczym Czwartku w ramach Akademii Różnorodności... więcej

Ogród bez tajemnic-przyrodnicze spacery po Botaniku "Zabójcze rośliny" - 21.08.2022

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Serdecznie zapraszamy na kolejny spacer w ramach Akademii Różnorodności. W najbliższą niedzielę... więcej

29-31 lipiec 2022r. - bezpłatny wstęp do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni na 599 Urodziny Łodzi

Kamila Kolasińska / Ogród Botaniczny

Z okazji obchodów 599 Urodzin Łodzi w dniach 29-31 lipca 2022r. (piątek, sobota, niedziela) wstęp do... więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni