Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Pikniku z rewitalizacją”

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 i ul. Obywatelskiej 69, asystentów rodziny, pedagoga, a także pracowników Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności, w tym m.in. streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta… Wszystkie te osoby pracujące na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi lub też korzystające na co dzień z placówek prowadzonych przez łódzki MOPS można było spotkać podczas „Pikniku z rewitalizacją” podsumowującego proces obszarowej rewitalizacji miasta. Piknik odbył się w sobotnie popołudnie 14 października na ul. Włókienniczej oraz w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26).

fot. www.lodz.pl
16 zdjęć
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Seniorzy oraz pracownicy Domów Dziennego Pobytu przygotowali dla łodzian warsztaty m.in. ozdabiania wianków jesiennych oraz zaplatania makram. Prezentowali poza tym ręcznie zdobione wazony i świeczniki, serwetki robione na szydełku, kwiaty z bibuły i recyklingu, makramy i obrazy malowane farbami akrylowymi.

Z asystentami rodziny, czyli specjalistami od poprawy sytuacji życiowej rodziny, można było z kolei porozmawiać o tym, jakiego wsparcia udzielają mieszkańcom Łodzi w swojej codziennej pracy, czyli m.in. o pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi. Asystenci rodziny organizowali także animacje i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Streetworkerzy prowadzili natomiast zbiórkę odzieży dla łodzian w potrzebie, którzy mimo posiadanej możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci placówki zapewniającej schronienie, podejmują decyzje o przebywaniu w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w pustostanach, na klatkach schodowych, na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na ulicach. Do akcji mógł przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który miał ochotę podzielić się używaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

Na stoiskach można było poza tym zdobyć informacje o mieszkaniach chronionych prowadzonych na co dzień na zlecenie łódzkiego MOPS przez podmioty wyłonione w konkursach.

Przez cały czas trwania „Pikniku z rewitalizacją”, na ul. Włókienniczej można było podziwiać wystawę fotograficzną podsumowującą cały proces rewitalizacji.

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni