Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Majówki u Majewskiego”

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu znajdujących się w obszarze rewitalizacji (przy ul. Fabrycznej 19, przy ul. Sienkiewicza 79 oraz przy ul. Tuwima 33), asystentów rodziny, a także streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta… Wszystkie te osoby pracujące na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi lub też korzystające na co dzień z placówek prowadzonych przez łódzki MOPS można było spotkać podczas „Majówki u Majewskiego” odbywającej się w sobotnie popołudnie 20 maja w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26).

fot. UMŁ
11 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Seniorzy oraz pracownicy Domów Dziennego Pobytu przygotowali dla łodzian warsztaty z tworzenia makram, quillingu i kwiatów z bibuły, a także ćwiczenia sprawnościowe, gry i zabawy prowadzone przez fizjoterapeutkę. Z asystentami rodziny, czyli specjalistami od poprawy sytuacji życiowej rodziny, można było z kolei porozmawiać o tym, jakiego wsparcia udzielają mieszkańcom Łodzi w swojej codziennej pracy (m.in. pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi) oraz o zgłoszeniach dotyczących przemocy domowej, jak również na temat adresów instytucji niosących pomoc ofiarom przemocy. Asystenci rodziny organizowali także gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Kobiet wraz z miejscami noclegowymi przy ul. Gałczyńskiego 7 oraz głównej siedziby łódzkiego MOPS przy ul. Kilińskiego 102/102a serwowali chętnym watę cukrową. Streetworkerzy prowadzili natomiast zbiórkę odzieży dla łodzian w potrzebie, którzy mimo posiadanej możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci placówki zapewniającej schronienie, podejmują decyzje o przebywaniu w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w pustostanach, na klatkach schodowych, na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na ulicach. Do akcji mógł przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który miał ochotę podzielić się używaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

W ramach „Majówki u Majewskiego” zainteresowani mogli wziąć również udział m.in. w wymianie roślin, ulicznym pokazie mody oraz spacerach po ul. Włókienniczej, warsztatach jogi oraz wspólnym czytanie książek dla dzieci w podwórku przy Włókienniczej 16, a także w festiwalu gier i zabaw dawnych (w kapsle, gumę, klasy oraz podchody) na skwerze przy Włókienniczej 19. Na zadaszonej scenie uczniowie okolicznych szkół, Miejska Strefa Kultury oraz stowarzyszenia i  fundacje zaprezentowali występy artystyczne. Były też pokazy karate oraz szermierki. Studenci z innych krajów, którzy przyjechali na Uniwersytet Łódzki w ramach programu ERASMUS przygotowali z kolei dla uczestników wydarzenia tradycyjne przekąski z regionów, z których pochodzą.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni