„PIĘKNO W RYTMIE NATURY” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 27 kwietnia do 28 maja 2023 r. na Wystawę fotografii Michała Lewandowskiego „Piękno w rytmie natury” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61.

Wystawa składa się z kilkunastu zdjęć w formacie 3:1,  przedstawiających piękno świata naturalnego ukazane w czerni i bieli. Autor poprzez swoje prace pragnie zaprezentować miłość zarówno do fotografii, jak i środowiska nieprzekształconego ręką ludzką. Za pośrednictwem obrazów chce zachęcić widza do przeżycia chwil, w których czas nie pełni istotnej funkcji. Przedstawione prace odwołują się do idei bezczasu oraz carpe diem.

Jak mówi autor: „Fotografie przedstawiają tereny zielone i wodne w czerni i bieli. W swoich fotografiach staram się wyrazić towarzyszące mi emocje. Fotografuję to, co kocham i jest mi bliskie. Staram się pokazać piękno świata. Wierzę, że piękno przyrody może mieć właściwości lecznicze, uzdrawiać ludzi i naprawiać relacje zachodzące między nimi. Zanurzając się w las przechodzę w stan świadomości, w którym dostrzegam, odczuwam bardziej. W tych momentach fotografuję. Kiedy drzewo, kałuża, kształt korzenia, liść są inspiracjami, świat staje się wyjątkowy. Można poczuć prawdziwe piękno stworzenia. Doceniam te chwile i chciałbym podobnie jak pierwszy człowiek na Ziemi żyć w zgodzie z naturą, uczestniczyć w pierwszych odnawiających się cyklach życia. W mieście jest to trudne. Warto odnajdywać harmonię w lesie. Czas, który przeżywamy w lesie jest wyjątkowy. Kiedyś czas mierzono tylko wschodem i zachodem słońca. Teraz mamy kalendarze, różne strefy czasowe, dokładne pomiary czasu przy pomocy zegarów. W lecie, gdy czas dnia jest długi, warto wybrać się do lasu, wówczas można przeżyć chwilę „bezczasu”. Na przedstawionych fotografiach staram się odnieść do idei bezczasu, uchwycić chwilę, która przemija. Czas spędzony na łonie natury może być zdecydowanie bardziej wartościowy niż w mieście. W lesie nasze zmysły się wyostrzają, nabieramy dystansu do spraw, które zajmują nam głowę”.

Michał Lewandowski - autor prac, jest fotografem od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie przede wszystkim z natury, muzyki klasycznej oraz sztuk plastycznych. W swoich pracach korzysta z różnych programów, aby stworzyć własną wizję otaczającego nas świata. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród ogólnopolskich, ale także międzynarodowych.

Wstęp na wystawę bezpłatny.

Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia Palmiarni, czyli od 10.00 do 18.00.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni