Kanapki dla osób w kryzysie bezdomności od pracowników T-Mobile Polska i streetworkerów

Osoby w kryzysie bezdomności, które mimo możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci m.in. schroniska lub noclegowni, decydują się na przebywanie w przestrzeni w publicznej na terenie Łodzi, otrzymały we wtorek 3 października kanapki. Przekazywane jedzenie zostało wcześniej przygotowane przez 25 pracowników Departamentu Zarządzania Marką i Customer Experience T-Mobile Polska. Gotowe kanapki trafiły następnie do siedziby nowo powstałego, w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności przy ul. Objazdowej 17. Stamtąd – za pośrednictwem streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób bezdomnych i będących pracownikami wspomnianego Wydziału – zostały przekazane bezpośrednio osobom potrzebującym.

fot. UMŁ
8 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

- Zarówno w ramach naszej codziennej pracy, jak i spotkań integracyjnych, zawsze staramy się zrobić coś wartościowego dla naszego otoczenia – mówią pracownicy T-Mobile Polska. – Z doświadczenia już wiemy, że nic tak nie scala zespołu, jak wspólna praca na rzecz innych. To także okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji w bardzo pożyteczny społecznie sposób. Również jako cała organizacja T-Mobile angażujemy się w wiele różnych akcji charytatywnych, blisko współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w ramach inicjatywy „Radość Pomagania”. Każdy z naszych pracowników może zostać wolontariuszem i bardzo wiele osób korzysta z tej możliwości, a dzięki temu, że nasi pracownicy są rozsiani na terenie całej Polski, mamy możliwość adresowania specyficznych, lokalnych potrzeb.

W sumie pracownicy T-Mobile Polska przygotowali własnoręcznie prawie 100 kanapek, które streetworkerzy przekazali bezdomnym podczas standardowej, codziennej pracy w terenie.

- Osobom w kryzysie bezdomności przebywającym na terenie Łodzi udzielamy kompleksowego wsparcia za pośrednictwem naszych pracowników przez cały rok - mówi Piotr Kowalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. - Pomoc ta to m.in. możliwość skorzystania z finansowanych i współfinansowanych przez Miasto Łódź schronisk oraz noclegowni, ale również wsparcie finansowe, żywnościowe i rzeczowe, np. w postaci odzieży. W tym roku uruchomiliśmy dwie mobilne łaźnie, w których jest możliwość umycia się i wyprania odzieży. Są poza tym działania aktywizujące społecznie, a zimą dodatkowo jeszcze „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących” kursujący wieczorami po ulicach Łodzi oraz Świetlica dla Osób Bezdomnych. Nasza codzienna pomoc polega również na rozmowach wspierających i motywujących do zmiany swojego stylu życia z osobami w kryzysie bezdomności i właśnie podczas takich codziennych spotkań nasi streetworkerzy częstowali bezdomnych kanapkami podarowanymi wcześniej przez T-Mobile Polska.

Dzięki wspomnianemu, nowo powstałemu Wydziałowi Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności przy ul. Objazdowej 17, wszystkie działania łódzkiego MOPS w zakresie bezdomności zostały skonsolidowane w jednym miejscu. Do zadań nowego Wydziału należy m.in.: rozpoznawanie sytuacji i potrzeb osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta Łodzi, załatwianie spraw interwencyjnych z zakresu świadczonej pomocy, aktywizacja osób bezdomnych, przygotowanie osób bezdomnych do usamodzielnienia i integracji ze środowiskiem, współpraca z podmiotami środowiska lokalnego (zwłaszcza organizacjami pozarządowymi oraz wolontariuszami działającymi na rzecz pomocy osobom bezdomnym) oraz prowadzenie merytorycznego nadzoru nad jakością usług dla osób bezdomnych świadczonych przez placówki zapewniające schronienie na podstawie zawartych umów.

Do siedziby Wydziału przy ul. Objazdowej 17 może zgłosić się zarówno każda osoba w kryzysie bezdomności, jak i każdy mieszkaniec Łodzi posiadający wiedzę na temat takiej osoby potrzebującej wsparcia. Wydział jest dostępny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17. W tych samych godzinach z Wydziałem można skontaktować się również telefonicznie pod numerem telefonu: (42) 208 25 58.

Na ten moment cały czas dostępny jest jeszcze również Punkt Wsparcia przy ul. Wschodniej 32, gdzie streetworkerzy pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 11 (w Punkcie osoby w kryzysie bezdomności otrzymują pomoc m.in. w postaci odzieży). Bezpośrednio ze streetworkerami można skontaktować się poza tym e-mailowo (streetworking@mops.lodz.pl) lub telefonicznie (numery telefonów do wszystkich streetworkerów oraz mapa z podziałem pracy terenowej streetworkerów znajdują się na stronie internetowej MOPS w łodzi – www.mops.lodz.pl, w zakładce „Pomoc osobom bezdomnym”).

Zobacz również:

Warsztaty ogrodnicze "Wszystko o hortensjach" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na drugie w tym roku warsztaty… więcej

Wystawa „Ptaki egzotyczne” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

W dniach 4-5 maja 2024 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 18.00 Ogród Botaniczny w… więcej

Warsztaty dendrologiczne "Lilaki pospolite i mniej znane" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 13:00 na warsztaty dendrologiczne… więcej

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni