Jasełka w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Grota Roweckiego

Trzej królowie, pasterze, aniołowie, a także diabeł i król Herod to tylko niektóre z postaci, jakie pojawiły się w tradycyjnych jasełkach przygotowanych przez seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Grota Roweckiego 30 pod kierunkiem Krystyny Parol.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Wystawianie jasełek to nasza tradycja już od kilkunastu lat. Sama nie potrafię powiedzieć, która to szopka z kolei, ale w gronie obecnych aktorów są osoby, które występują od samego początku – mówi Krystyna Parol, administratorka Domu Dziennego Pobytu przy ul. Grota Roweckiego, która jest pomysłodawczynią i reżyserką jasełek. – Co roku jasełka mają inny scenariusz, są inne piosenki i muzyka. Zawsze staramy się zaprezentować coś nowego.

Przygotowania do widowiska rozpoczynają się na kilka tygodni przed świętami, a w trakcie samego przedstawienia aktorzy dają z siebie wszystko – śpiewają, recytują, nie zapominając też o ruchu scenicznym. I nawet jeśli cyrograf, który Diabeł  ma podsunąć Herodowi do podpisania, trochę zaplątuje się w fałdy szatańskiego płaszcza, nikt nie traci głowy, a akcja jasełek postępuje zgodnie ze scenariuszem i bez niepotrzebnej tremy – jak w „prawdziwym” teatrze. 

- Bez pani Krystyny to przedsięwzięcie nigdy by się nie udało. Ona jest naszym reżyserem i scenarzystą, powtarza z nami role, uczy piosenek. Wszyscy czerpiemy z jej licznych talentów – mówi najstarszy z aktorów, 94-latek, który wcielił się w postać jednego z trzech króli. 

W premierze jasełek, która odbyła się 4 stycznia, obok seniorów z Domu przy Grota Roweckiego wzięli udział także wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi Piotr Kowalski.

Wiceprezydent serdecznie podziękował każdemu z 17 aktorów występujących w przedstawieniu.

- Przede wszystkim życzę nam wszystkim, abyśmy spotkali się za rok na równie wspaniałych jasełkach w tym samym gronie – podkreślił wiceprezydent Wieczorek.

Swoje jasełka seniorzy z Domu przy Grota Roweckiego wystawią jeszcze kilka razy w karnawale, m.in. dla  wymagającej dziecięcej publiczności.

***

Miasto Łódź prowadzi 16 Domów Dziennego Pobytu; 15 placówek jest prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi (dwie posiadają dodatkowe filie), a jedna funkcjonuje w strukturze Domu Pomocy Społecznej. Wszystkie dysponują łącznie 760 miejscami dla seniorów. 

W Domach Dziennego Pobytu seniorzy korzystają m.in. z możliwości pobytu i wypoczynku na terenie placówki od poniedziałku do piątku w godz. 8 -16, wyżywienia, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i towarzyskich, a także korzystają z zajęć, które pomagają im utrzymać sprawność.

Zobacz również:

Warsztaty „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego wraz z Polską Asocjacją Bonsai zaprasza na kolejne warsztaty… więcej

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę… więcej

Wystawa tulipanów w łódzkim Ogrodzie Botanicznym 2024 r.

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na zwiedzanie kwitnącej kolekcji tulipanów. Na… więcej

Życzenia Wielkanocne od Zespołu Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

Pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiosennego optymizmu, wzajemnej życzliwości i… więcej

Wystawa „50 lat działalności Ogrodu Botanicznego w Łodzi”

Mateusz Raczyński

Rozpoczęciu sezonu w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy podsumowującej… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni