Azowstal. Wystawa fotografii Dmytro Kozackiego w Bibliotece TUVIM

Do końca września można oglądać w Bibliotece TUVIM fotografie autorstwa Dmytro Kozackiego. Zdjęcia są dokumentami, dzięki którym można poznać wojenną codzienność żołnierzy pułku Azow i ukrywających się z nimi mieszkańców Mariupola w hucie Azowstal.

Dmytro Kozacki ps. „Orest”, 26-letni żołnierz, szef służby prasowej pułku Azow to także fotograf, który podczas obrony zakładów Azowstal dokumentował codzienność ukraińskich żołnierzy i cywilów. W podziemiach huty stali do 20 maja przebywało nawet blisko tysiąc osób, którzy schronili się przed okrucieństwem i zbrodniami popełnianymi przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej.

Na krótko przed poddaniem się oddziału (20 maja 2022r.), na dysku internetowym Dmytro Kozacki udostępnił kilkanaście zdjęć z tych, które wykonał. Na Twitterze napisał: „Póki będę w niewoli, zostawiam wam zdjęcia w najlepszej jakości. Zgłaszajcie je do wszystkich nagród dziennikarskich i konkursów fotograficznych. Jeśli coś wygram, po wyjściu na wolność będzie mi bardzo miło. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Do zobaczenia”.

Wśród prezentowanych fotografii, które rozmieszczone są na terenie całej Biblioteki, jest legendarne zdjęcie „Światło zwycięży”.

Więcej informacji: wydarzenie FB

Zobacz również:

Rodzinne spotkania w Botaniku „Letnie harce w Ogrodzie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 30 sierpnia 2025 r. (sobota) o godzinie 11:00 na… więcej

Spacer przyrodniczy "Inwazja Obcych" w ramach Akademii Różnorodności Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Mateusz Raczyński

W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na spacer pt.… więcej

Noc spadających gwiazd w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

W dniu 12.08.2025 r. po godzinie 21:00 zapraszamy do wspólnego wypatrywania meteorów do Łódzkiego… więcej

"Tydzień liliowców" w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Mateusz Raczyński

Ogród Botaniczny w Łodzi w dniach 14-20 lipca 2025 r., serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”,… więcej

Rodzinne spotkania w Botaniku - „gdzie woda tam życie”

Mateusz Raczyński

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w dniu 12 lipca 2025 r. (sobota) o godzinie 11.00 na kolejne… więcej

Fb Ogrodu
Fb Palmiarni